Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Kingsgrove Sports Twenty20 Cup PF 17 Dec 17 Hawkesbury
96 R Mizzi 42 JA Clarke 27  RP Smith 4/18 L Hodges 3/20
def by Penrith
3/99 MJ Castle 46  
Sydney Cricket Ground 
First Grade 13 10 Feb 18
17 Feb 18
Hawkesbury
4/320 JA Clarke 188* J Cheema 57 J Gauci 35  A Waugh 2/56 N Amos 2/91
def Sutherland
316 J Biviano 95 JN Brown 79 A Waugh 44 C Williams 33 T Doyle 31  JA Clarke 3/64 U Qadir 3/127 J Cheema 2/5
Owen Earle Oval 
Second Grade 13 10 Feb 18
17 Feb 18
Sutherland
270 R Darkins 70 N Amos 53 D Rixon 34 C Weatherall 31  H Ridgewell 4/39 AJ Van Den Nieuwboer 3/80 KT Flynn-Duncombe 2/18
def by Hawkesbury
8/271 K Gordon 44 E Singh 41 KT Flynn-Duncombe 35 C Sharma 32 C Lawrence 30* J Dyball 26  J Almond 2/50 D Magoulias 2/55
Glenn McGrath Oval 
Third Grade 13 10 Feb 18
17 Feb 18
Hawkesbury
187 MS Williams 65 HM Shields 26*  J Derwent 4/53 B Pierce 3/37 T Gilbert 2/25
def by Sutherland
207 K Medway 74 J Johnston 35 D Michalak 34  TJ Beatty 3/37 T Wood 3/38 M Frame 2/36
Bensons Lane 2 
Fourth Grade 13 10 Feb 18
17 Feb 18
Sutherland
34  E Franke 5/6 RM Myers 4/13
and 5/136 A Lee 48 T Church 28 C Philipson 26*  M Farquharson 2/54
def by Hawkesbury
8/156(dec) PS Muller 74 CP Kwok 40  J Hawksworth 2/12 L Johnson 2/45
Sutherland Oval 
Fifth Grade 13 10 Feb 18
17 Feb 18
Hawkesbury
136 V Viswanathan 29  B Holdstock 4/28 C Bennett 2/20 J Green 2/35
def by Sutherland
201 A Grinham 60 C Bennett 28* S Dunlop 25  A Bansal 4/25 H Multani 2/30
Bensons Lane 3 
Poidevin-Gray Shield QF 11 Feb 18 Hawkesbury
140 H Ridgewell 35 J Gauci 35  C Searle 3/26 M Wright 2/19 M Keevers 2/21
def by Gordon
6/143 A Cahlin 43 M Roberts 29 J Bekis 26  AJ Van Den Nieuwboer 4/17 J Cheema 2/27
Owen Earle Oval 
AW Green Shield QF 21 Jan 18 Gordon
8/201 H Vale 46* J Naganayagam 35 A Niranjan 32  J Nisbet 2/11 J Di Tommaso 2/22 HM Shields 2/44
def Hawkesbury
200 P Moore 69 MG Roeder 33* AB Naqvi 32  A Joshi 2/26 H Fraval 2/28 J Naganayagam 2/31
Killara Oval